E-light (IPL + RF) jest nowoczesnym, technologicznie zaawansowanym urządzeniem, którego działanie opiera się na wykorzystywaniu energii świetlnej do wykonywania zabiegów kosmetycznych. Zalicza się go do rodziny laserów, chociaż w dosłownym znaczeniu tego słowa laserem nie jest. To impulsowe źródło światła, emitujące rozproszoną wiązkę fal świetlnych o zróżnicowanej długości oraz fale radiowe, w skrócie RF (od Radio Frequency). Działanie terapeutyczne wynika z tego, że silny impuls świetlny, określany skrótem IPL (od Intense Pulse Light), może wykorzystać właściwości selektywnego absorbowania szerokiego spektrum fal świetlnych przez zawarte w tkankach chromofory – melaninę i hemoglobinę.

Stosując specjalnie dobrane, wymienne filtry uzyskiwać można odpowiednią długość fal, wymaganą do skutecznego przeprowadzenia określonego zabiegu terapeutycznego. Dodatkowym efektem, wspomagającym działanie urządzenia jest zamiana fal radiowych w ciepło, które zwiększając ukrwienie skóry, intensyfikuje działanie fal świetlnych. Dzięki temu, że do dyspozycji ma wymienne końcówki (w postaci kryształów), dające możliwość uzyskiwania różnych długości fal, E-light można stosować w wielu różnych celach terapeutycznych.

Bardzo ważnym, kolejnym atutem urządzenia jest zastosowany system chłodzenia skóry w czasie wykonywania zabiegów, co minimalizuje nieprzyjemne uczucia bólowe. Bardzo często to właśnie obawa przed bólem bywa główną przyczyną powstrzymującą Klientów od korzystania z wielu możliwości usuwania drobnych, ale uciążliwych wad urody. Intensywna, a zarazem bezpieczna, penetracja w głębsze warstwy skóry właściwej umożliwia szybsze występowanie oczekiwanych efektów końcowych, a przez to jednoczesną redukcję ich niezbędnych ilości. W rezultacie przekłada się to na możliwość uzyskiwania szerokiego zastosowania tego urządzenia w kosmetyce i zmniejszania obaw, przy jednoczesnym zwiększaniu uczucia satysfakcji Klientów.

Zastosowanie E-light  w zabiegach kosmetycznych:
  • do usuwania zbędnego owłosienia
  • do likwidowania przebarwień, powstałych jako rezultat działania nadmiernego promieniowania słonecznego,
  • do usuwania zmian, zwanych plamami soczewicowatymi i ostudami
  • w zabiegach, określanych mianem fotoodmładzania, czyli mających na celu stymulację skóry do produkcji elastyny oraz kolagenu, a w widocznym rezultacie redukcję zmarszczek i bruzd
  • w terapii naczyniowej – do redukcji efektów o charakterze zmian naczyniowych
  • w leczeniu trądziku – ze względu na działanie przeciwzapalne

Urządzenie E-light (IPL + RF) posiada Unijny certyfikat urządzenia medycznego CE, co jest gwarancją skuteczności, bezpieczeństwa, a także wysokiej jakość tego produktu.