Usuwanie modzeli, nagniotków, itp.
– zadzwoń 733 737 500 i umów się na wizytę

Usuwanie modzeli to zabieg czasem profilaktyczny, a czasem konieczny.  Zdrowe stopy są bardzo ważne, dlatego też pamiętajmy o tym, by dbać o nie regularnie przez cały rok, a nie tylko w porze letniej, gdy pokazujemy je innym. Zastosowanie nieodpowiedniego obuwia może bowiem skończyć się tym, że na naszych stopach pojawią się tak zwane modzele, pęcherze lub odciski. Są one nie tylko szpecące, ale i stosunkowo niebezpieczne. Bowiem kiedy pojawią się pęknięcia, może dojść do zakażenia. Róbmy więc wszystko w zakresie profilaktyki. Dobierajmy sobie wygodne, bezszwowe skarpety, komfortowe obuwie i dbajmy regularnie o higienę stóp i dobry stan ich skóry. Modzele najczęściej pojawiają się na palcach, na piętach i na przedniej stronie podeszwy. Dlatego też zanim dojdzie u nas do takiej sytuacji  zainteresujmy się tym, jak wygląda usuwanie modzeli domowym sposobem. Najpierw trzeba nogi solidnie umyć i wymoczyć. Gdy już skóra jest nawilżona i miękka, należy nałożyć odpowiedni krem, zakupiony w aptece specjalnie na tę ewentualność. Jednak jednorazowe zastosowanie zabiegu praktycznie nic nie da,  a może nawet spowodować nasilenie nieprzyjemnych objawów. Potrzebna jest jak zazwyczaj cierpliwość i konsekwencja, więc lepiej od razu oddajmy ten problem w ręce specjalisty.

Modzele, odciski, nagniotki

W sytuacji, gdy pojawiają się na naszych stopach bądź dłoniach zgrubienia skóry zwykle nie dają natychmiastowego efektu i usuwanie modzeli nie musi być tak zaraz konieczne. W większości przypadków nie wpływają one na pojawienie się ogólnego dyskomfortu. Mimo wszystko, w dłuższej perspektywie, bagatelizowanie tego problemu może nie tylko wywoływać ból, ale również
przyczynić się do powstania uciążliwych stanów zapalnych. Z powyższym problemem najczęściej borykają się panie regularnie noszące szpilki bądź buty ciasno przylegające do stóp.  Bardziej niż inne osoby na tego rodzaju kłopoty i związane z nimi powikłania narażone są  osoby borykające się z chorobami układu krążenia lub cukrzycą. Warto dodać, iż same modzele nie są skutkiem działania żadnego wirusa, bakterii, czy też grzyba, a więc nie są zakaźne. Ich pochodzenie jest natury czysto mechanicznej – uciskanie stopy, tarcie, silny nacisk ciała na podeszwę.  Możemy w tej kwestii sporo zrobić dla naszych stóp. Jeśli jednak zaczynamy cierpieć, a usuwanie modzeli będzie zabiegiem koniecznym, zróbmy to pod okiem fachowca.