Usuwanie zrogowaceń – zabieg pielęgnacyjny i konieczność

Usuwanie zrogowaceń – każda pora roku jest dobra, żeby zadbać o stopy.
Przyda się pedicure leczniczy. Stopy nabiorą nowego, świeżego wyglądu – Zadzwoń i umów się na wizytę –733 737 500

Za każdym razem kiedy zmieniasz buty widzisz, że skóra na Twoich piętach pozostawia wiele do życzenia – jest twarda, popękana i nieestetyczna. Zrogowaciały naskórek jest związany często ze źle dobranym obuwiem oraz niesystematyczną pielęgnacją. Jest jednak sposób, by skutecznie pozbyć się niechcianego i często bolesnego problemu.

Usuwanie zrogowaceń to zabieg, który możesz wykonać samodzielnie w domu lub w gabinecie podologicznym. Jeżeli decydujesz się na pielęgnację w domu, przede wszystkim musisz pamiętać o regularności zabiegów. Poza zmiękczaniem i ścieraniem twardego naskórka, nie zapominaj  o wcieraniu kremu z dużą zawartością mocznika. Skóra na spodniej stronie stop pozbawiona jest prawie całkowicie gruczołów, które mogłyby same zadbać o prawidłowe nawilżenie skóry.

Używanie dobrze dobranych  kremów jest kluczowe w codziennej  pielęgnacji. Czasami warto wybrać się do apteki i zapytać  o krem dedykowany problemom ze zrogowaceniami. Jeżeli interesują Cię trwalsze efekty, wybierz się na zabieg do specjalisty podologa, który, dzięki specjalnym procedurom i narzędziom, pomoże Ci pozbyć się problemu na dłużej. Każdy ma indywidualne, często uwarunkowane genetycznie, predyspozycje do szybszego lub wolniejszego namnażania się komórek naskórka. Podolog przyjrzy się problemowi z bliska i doradzi dalsze zapobiegawcze postępowanie ze skórą stóp na co dzień.

 

Kogo problem dotyczy najczęściej?

Zazwyczaj z problemem zrogowaciałego naskórka borykają się panie, a wynika to głównie z chodzenia w obuwiu na wysokim obcasie i z odsłoniętą piętą. Jednak są też i inne przyczyny tego stanu rzeczy, a chodzi tutaj mianowicie o wielogodzinną pracę w pozycji stojącej oraz nadwagę. Z reguły przypadłość ta pojawia się na piętach. Twardy naskórek powoduje dyskomfort oaz może utrudniać poruszanie stąd też warto zdecydować się na systematyczne usuwanie zrogowaceń. Codzienna pielęgnacja stóp ze skórą o skłonności do szybkiego rogowacenia wymaga około pół godziny czasu.
Planując zatem usuwanie zrogowaceń należy wygospodarować około 20 minut, aby wymoczyć stopy w ciepłej wodzie, najlepiej dodatkowo wzbogaconej substancjami regenerującymi. W tej roli sprawdzą się olejki i napary na bazie mięty, rumianku, lawendy, szałwii  oraz dodatek soli kuchennej. Usuwanie zrogowaceń, które pojawiły się w niewielkim stopniu można przeprowadzić przy pomocy specjalnej tarki bądź też pumeksu. Optymalnie powinno stosować się ten zabieg jako kolejny proces tuż po moczeniu stóp.