Wkładki ortopedyczne – cennik
Nr Usługa Cena(zł)
1 Diagnostyka komputerowa stóp dzieci i dorosłych (wraz z wydrukiem dla Klienta). W przypadku wykonywania badania kilku członkom rodziny cena jest ustalana indywidualnie 100
2 Wkładki ortopedyczne indywidualne od 300

Bolą Cię stopy, kolana, kręgosłup?

Szukasz skutecznego rozwiązania, które poprawi komfort podczas chodzenia i biegania?
Zastanawiasz się czy u Twojego dziecka prawidłowo kształtują się stopy?

Skorzystaj z profesjonalnego badania stóp podczas konsultacji u fizjoterapeuty w Olsztynie, przy ulicy Kościuszki 21/2.
Sprawność stóp odpowiada za sprawność całego organizmu. Wszelkie odchylenia w ich budowie mogą wywoływać dolegliwości w obrębie innych części ciała.
Skorzystaj z profesjonalnego badania stóp podczas konsultacji u fizjoterapeuty. Odpowiednio wcześnie wykryta wada umożliwia jej skorygowanie.

Zakres porady:
 • konsultacja
 • komputerowe badanie stóp
 • ocena stabilności stóp
 • pomiar nacisków na podeszwach stóp oraz obszaru kontaktu stopy z podłożem
 • skrócona analiza chodu
 • interpretacja wyników
 • indywidualny dobór wkładek ortopedycznych

Wkładki ortopedyczne – dlaczego warto przyjść do nas?

 1. Oferowane przez nas wkładki ortopedyczne powstały w wyniku wieloletnich badań i doświadczeń specjalistów podologii oraz biomechaników.
 2. Pracujemy z użyciem systemu termoplastycznych wkładek ortopedycznych, które umożliwiają terapeucie bardzo szybkie dostosowanie wkładki na całej jej długości, grubości oraz szerokości do wymogów założonego planu korekcji wady lub odciążania stawów.
 3. Właściwe dostosowanie wkładki możliwe jest w czasie jednej wizyty u specjalisty.
 4. Istnieje wiele możliwości zastosowań naszych wkładek, ponieważ występują w pięciu stopniach twardości, co pozwala na ich dostosowanie do rodzaju wykrytej dysfunkcji oraz masy ciała i stanu zdrowia pacjenta.

Dodatkowe atuty polecanych przez nas wkładek ortopedycznych

 1.  Materiał, z którego zostały wykonane pozwala na wielokrotne zmiany kształtu, umożliwiając terapeucie prowadzenie działań korekcyjnych z rozłożeniem na etapy.
 2. Wkładki zachowują pamięć kształtu, co pozwala, w szczególnych sytuacjach, na wykonanie odciążeń czasowych. Może to mieć miejsce na przykład przy pojawieniu się w obrębie stopy stanów zapalnych lub bolesnych modzeli.
 3. Zagęszczenie materiału na całej długości wkładek nie jest jednolite. W miejscach, w których zazwyczaj potrzebne jest większe wsparcie materiał jest bardziej zagęszczony, a wkładka sztywniejsza. Natomiast w miejscach, w których wymagane jest odczuwanie większego komfortu materiał ma mniejszą gęstość, a więc jest bardziej miękki.
 4. Istnieje możliwość doboru wkładek powlekanych tkaniną, dostosowanych do konkretnego rodzaju obuwia, np. całkowicie powleczonych z zewnątrz z zastosowaniem do półbutów, powlekanych częściowo do balerinek, butów na obcasach, obuwia sportowego, dziecięcego oraz specjalnego, stosowanego dla osób starszych lub ze szczególnymi, przewlekłymi schorzeniami, np. cukrzycą.

Kilka ogólnych wiadomości o wkładkach ortopedycznych

Zadaniem wkładek ortopedycznych jest umożliwienie skorygowania ustawienia stóp, odciążenie stawów kolanowych, biodrowych i kręgosłupa. Takie zastosowanie wpływa na zmniejszenie uczucia zmęczenia nóg oraz dolegliwości bólowych w obrębie stóp, stawów kolanowych, biodrowych i kręgosłupa. Systematyczne korzystanie z właściwie dostosowanych wkładek ortopedycznych pozwala skorygować zdiagnozowane wady postawy i pomaga w leczeniu niektórych ortopedycznych schorzeń.
Pamiętać należy, że istnieje zasadnicza różnica pomiędzy wkładkami profilaktycznymi a ortopedycznymi. Wkładki profilaktyczne mogą jedynie poprawiać nieco codzienny komfort chodzenia. Ich zastosowanie nie koryguje zniekształceń budowy stopy ani wad postawy.


Działanie wkładek zależy od wieku pacjenta

Skuteczność działania wkładek ortopedycznych  zależy w znacznym stopniu od wieku pacjenta. U dzieci i młodzieży, czyli osób u których układ kostny jest w fazie intensywnego rozwoju, wkładki ortopedyczne pozwalają na skorygowanie wad stóp oraz wyraźną poprawę ustawienia nóg i kręgosłupa. Dorośli mają już tak ukształtowany kościec, tym samym utrwalone jego dysfunkcje, że osiągnięcie trwałej korekcji poprzez zastosowanie wkładek nie jest już możliwe. Wkładki ortopedyczne pozwalają  jednak na wprowadzenie odciążeń, a więc wyraźne zwiększenie komfortu życia osobom z problemami ortopedycznymi.

Indywidualne wkładki ortopedyczne Olsztyn, Kościuszki